MALAY COLLEGE TEACHER'S ASSOCIATION

SENARAI GURU MCKK SEJAK 1905
Home
MAJLIS UTK EX-TEACHER
WHY THE MALAY COLLEGE ?
Ahli Jawatankuasa MCTA
Senarai Keahlian
BEKAS GURU KITA BULAN INI
KENALI MCTA
BERITA TERKINI
Aktiviti MCTA
Ruang nostalgia guru mckk
CATATAN KENANGAN
Album MCTA
SENARAI GURU MCKK SEJAK 1905
Hubungilah kami!
Paparan Maklumat Majlis Ramah Mesra Kenalan Lama

SENARAI GURU MCKK SEJAK 1905
 

Title

Name

Qualification

Entered

Left

1

F. A Vanrenen

B. A. (Oxon)

1905

1908

2

R. C. W. Rowlands

1905

1926

3

William Hargreaves

M. A. (Dublin)

HM

1905

1918

4

Abdul Majid bin Zainuddin

1907

1926

5

John O' May

B. A. (Oxon)

HM

1908

6

Haji Mohd Nor

1909

1920

7

E. A. G. Stuart

M. A. (Cantab)

1910

8

Abdul Rashid bin Pilus

1911

9

Arshad

1911

10

H. Ball

M. A. (Oxon)

1911

11

H. Lane

1916

12

Mohamed Hassan b. K Mohamed

1916

1926

13

Ahmad Jalaludin

1919

1938

14

L. A. S. Jermyn

B. A. (Oxon)

HM

1919

1923

15

Abdul Manaf

1921

1924

16

Beamish

1921

1921

17

Captain Rooke  Cowall

1921

1922

18

E. la M. Stowell

1921

1922

19

Irene Dodd

1921

20

Haji Khalid

Agama

1921

1930

21

L. R. Wheeler

1921

1923

22

Paul D. Chreath

1921

1921

23

Zainal Abidin bin Ahmad

1921

1923

24

C. Bazell

M. A. (Oxon)

HM

1922

1938

25

Catherine Griffith

1922

1925

26

Helen Davidson (Mrs. Crawford)

1922

1925

27

V. Bartolome (music teacher)

1922

1932

28

Mohd Zain

1923

1923

29.

Abdullah bin Mahmud

1924

303132

30

H. R. Carey

HM

1924

194349

31

Habin Noh bin Syed Pandak

Agama

1924

1950

32

L. D. Whitfield

1924

1926

33

R. P. S. Walker

M. A. (Oxon)

1924

1924

34

M. M. Flavin

1925

1926

35

C. M. Thornton (Mrs. Berkeley)

1926

36

E. R. Davies

M. A. (Oxon)

1926

1930

37

D. A. Low

1927

38

H. L. Hodge

B. A. Hons. (London)

1927

1928

39

L. Fernando

1927

1939

40

Mahmud bin Jintan

1927

1938

41

D. B. J. Ambler

B. A. (Oxon)

1928

1938

42

M. F. Roche

1928

43

Clarkson

1929

44

D. Monk

1929

45

M. C. Waddel

1929

1931

46

R. M. Everson

1929

1929

47

G.  Woods

B. A. (Dublin)

1930

1939

48

Harun bin Haji Mohd Zain

1931

1932

49

Jaafar bin Daud

1931

50

E. S. Tiddeman

B. A. (Oxon)

1932

1933

51

Haji Ghazali bin Haji Arshad

Agama

1932

1966

52

G. Woods

1933

193953

53

S. T. Steward

1933

193544

54

F. T. Laidlaw

M.. A. (Edin)

1934

1935

55

Mohd Lazim bin Ariffin

Normal trained

1934

1959

56

Mohd Salleh bin Ahmad

1934

1948

57

K. D. Luke

M. A. (Oxon)

HM

1936

1953

58

C. W. Jackman

B. A. (Oxon)

1937

1941

59

F. C. W. Edge

B. Sc.

1939

1941

60

Salleh bin Hussein

Raffles trained

1939

1954

61

M. Campbell

B. A. (Oxon)

1941

1941

62

J. D. R. Howell

B. Sc. Hons. (Wales), Dip. Ed. (Wales)

HM

1947

63

J. E. D. Tod

B. A. (Oxon)

1947

1947

64

P. A. Aeria

1947

1948

65

R. Ellis

M. A. (Oxon)

1947

1948

66

W. Miller

1947

1950

67

G. Sutcliffe

1948

1950

68

Hashim bin Mat Piah

1948

1950

69

J. Partridge

Normal Trained

1948

1962

70

P. G. Haig

M. A. (Oxon), Dip. Ed. (London)

1948

1959

71

C. A. Peris

1950

1950

72

H. W. Wilson

1950

1957

73

Izhab bin Alang Ismail

1950

1952

74

K. G. Yogam

1950

1954

75

Kassim bin Hussein

1950

1950

76

R. Nelson

1950

1952

77

Saad bin Din

Normal Trained

1950

1953

78

Yusof bin Razak

College Trained, Kirby

1950

1969

79

Abdul Rahim bin Tak

1951

1951

80

Abdul Wahab bin Mohamed Osman

1951

1951

81

Yusof Tajudin bin Teh 

Normal Trained

1951

82

A. Saunderson

B. Sc. Hons. (Sheffield), Dip. Ed. (London)

1952

1954

83

Abu Huraira bin Uda Sohor

Normal Trained

1952

84

J. M. B. Hughes

1952

1952

85

J. M. B. Hughes

1952

1952

86

J. R. Davidson

M. A. Hons. (St. Andrews)

1952

1954

87

Kassim bin Din

1952

88

M. E. Wayte

M. A. Hons. (Edin.), Dip. Ed. (London)

1952

89

S. L. Gawthorne

Normal Trained

1952

1956

90

Abu Zakaria bin Abu Bakar

Normal Trained

1953

1970

91

Ahmad bin Mahmood

Normal Trained

1953

1955

92

Alwi bin Jantan

1953

1953

93

D. Vivekananda

Normal Trained

1953

94

K. D. Luke

HM

1953

1953

95

Mohd Noor bin Ibrahim

Normal Trained

1953

1961

96

N. R. Miller

B. Sc. (Leeds)

1953

97

P. S. D. Parshad

M. A. (London), A. C. Dip. Ed. (London)

1953

98

R. Dairinathan

B. Sc. (Madras)

1953

1956

99

R. H. Drennan

M. A. Hons. TCD

1953

1956

100

R. Vivekananda

B. A. Hons. (UM)

1953

101

Yassin bin Abdul Malek

1953

1953

102

A. Ganesalingam

College Trained, Kirby

1954

1961

103

Alias bin Shamsuddin

College Trained, Kirby

1954

104

B. Morley

B. Sc. Hons. (Sydney), Dip. Ed. (Sydney)

1954

105

J. B. Wilson

1954

1955

106

K. Holroyd

1954

1955

107

Nawawi bin Hassan

1954

1969

108

P. A. Norton

B.Sc. Hons. (Bombay), M. Sc. (Fordham Univ., New York)

1954

1973

109

R. U. Ahmad

M. Sc., Ph. D (Allahabad)

1954

1963

110

Abu Bakar bin Abu Samad

College Trained, Kirby

1955

1960

111

Anlet Louis

1955

112

B. H. G. Adams

M. A. (Oxon), Dip. Ed. (London)

1955

1956

113

Mohamad bin Che Noh

College Trained, Kirby

1955

1960

114

N. J. Ryan

B.A. Hons. (Bristol), Dip. Ed. (London)

HM

1955

1965

115

T. H. Cheah

B. Sc. Hons. (UM), Dip. Ed. (UM)

1955

116

G. H. M. B. Baird

B. A. Hons. (Belfast)

1956

1959

117

S. T. Thurley

1956

118

Tara Singh

College Trained, Penang

1957

1970

119

Yoong Khoon Weng

College Trained, Penang

1957

1967

120

K.N. Mehrotra

M. Sc. (Lucknow), LL.B. (Allahabad)

1958

1966

121

Ahmad Hasmuni

College Trained

1959

1961

122

Cheat Tat Huat

B. Sc. Hons. (UM), Dip. Ed. (UM)

1959

1962

123

Chin Lin Sem

College Trained, Penang

1959

1970

124

Foong See Tonn

B. Sc. Hons. (UM), Dip. Ed. (UM)

1959

125

Joginder Singh Jessey

History

1959

1959

126

Abdullah Zawawi b.Hj. Mohamed

1960

1960

127

Mohd Hisham bin Shahuddin

1960

1960

128

A. C. Brown

B. Sc. Hons. (U. of Br. Columbia)

1961

1961

129

Abdul Kudus bin Jaafar

1961

1965

130

Abdul Latiff

College Trained

1961

1961

131

C. Kamalantran

College Trained, Penang

1961

1968

132

Mohd Amir bin Yaacob

1961

1961

134

Peter Chen Chieh Tang

B. Sc. Hons. (London), A.R.C.S., Dip Ed. (Oxon), F.R.E.S.

1961

1968

135

Selvaratnam

B.A. Hons. (UM)

1961

1961

136

A. Ratnam

B. Sc. Hons. (Ceylon), Dip. Ed. (U. of M.)

1962

1967

137

Abdul Rahman bin Arshad

B. Sc. Hons. (UM), Dip. Ed. (UM)

BM

1962

1965

138

Ahmad Rashidi bin Abdullah

B.A. (U. of M.)

1962

139

D. K. Gupta

M. Sc. (Benares), A.C.C.S.

1962

1982

140

Daniel P. Muhonen

B. Sc. Hons. (Yale)

1962

141

G. Thanarajan

B.A. (Madras), Dip. Ed. (UM)

1962

1966

142

Leong Siew Loong

College Trained, Brinsford Lodge

1962

143

Liew Mui Chang

College Trained, Penang

1962

1967

144

Mohd Kassim bin Maadah

HSC

1962

1962

145

Raja Raffnan Shah

College Trained, Kirby

1962

1971

146

Guy Palmer

B. Sc. Hons. (Leeds)

1963

1965

147

Mohd Ghazali Hanafiah

B. A. Hons. (M. U.),B. Ed. (Postgraduate) M.U. M.T. C.

HM